Akce Family Pointu

2021

„Každý nový začátek pochází z konce nějakého jiného začátku.“
Seneca

od 4. 1. 2021 bezkontaktní provoz


ONLINE AKTIVITY

Fotografická soutěž Jarní radost
Jarní online prázdniny
Virtuální výstavka - Zimní radost


Na co se můžete těšit

Akce, které proběhly

Víte o zajímavé akci?

Pořádáte akci nebo o nějaké zajímavé víte a chcete se o ni podělit s ostatními?
Zašlete nám e-mailem Vaši pozvánku a my ji rádi zveřejníme.

familypointzlin@cpr-zlin.cz

Odběr novinek

V rámci zlínského nadačního fondu Credo vznikl v dubnu dárcovský program NAVZDORY, ve kterém si mohou zákonní zástupci dětí do 18 let požádat o příspěvek na potraviny, hygienické prostředky a léky, oblečení a obuv pro děti, nebo na úhradu nájmu. Rodiče nemocných dětí mohou využít příspěvek i k pokrytí nákladů na speciální pomůcky a služby.

Program pomáhá především těm, kteří se díky koronavirové pandemii a s ní spojenými vládními opatřeními dostali do tíživé situace. „Myslíme na rodiče s postiženými dětmi, ale i na matky samoživitelky, které přišly o část příjmu a neví, z čeho uhradí jídlo nebo nájem,“ uvádí koordinátorka programu NAVZDORY Michaela Straková s tím, že zákonní zástupci dětí mohou získat pro každé své dítě několik tisíc korun. V nouzi se podle ní ocitly i sociálně slabé rodiny, které žily dlouhodobě na hranici chudoby a nyní se jejich situace ještě zhoršila, jelikož se jim např. zvýšily náklady na domácí stravu dětí. Podmínkou pro získání příspěvku je trvalé bydliště ve Zlínském kraji a doložení doporučení garanta. „Garant nám zaručí pravdivost informací v žádosti a důvěryhodnost rodiny, proto je pro nás jeho vyjádření stěžejní,“ vysvětluje Straková. Garantem může být např. sociální pracovník, pracovník charity nebo rané péče, pedagog, lékař, zástupce obce, pracovník rodinného centra, kněz nebo jiná osoba veřejného dění, která žádající rodinu zná.

Donátorem programu NAVZDORY je zlínský podnikatel a zakladatel Trinity Bank Radomír Lapčík, který uvolnil na pomoc rodinám v době pandemie deset milionů korun a v rámci nadačního fondu Credo chce takto podpořit více jak tisíc dětí.

Program je dlouhodobý, rodiny budou moct žádat o příspěvek opakovaně. Nyní probíhá do konce června 1. kolo. Více informací o programu NAVZDORY, podrobné podmínky a online žádost najdete na internetových stránkách www.navzdory.credonf.cz.