Akce Family Pointu
Víte o zajímavé akci?

Pořádáte akci nebo o nějaké zajímavé víte a chcete se o ni podělit s ostatními?
Zašlete nám e-mailem Vaši pozvánku a my ji rádi zveřejníme.

familypointzlin@cpr-zlin.cz

Odběr novinek

Poskytnutí finančního daru Potravinové bance ve Zlínském kraji ve výši 95 tisíc korun schválila krajská rada. Potravinová banka, jejímž posláním je boj proti hladu a zároveň proti plýtvání potravinami, tyto peníze použije na financování svého provozu včetně personálního zajištění a na nákup vybavení skladu v Otrokovicích.
„Činnost Potravinové banky ve Zlínském kraji vnímáme jako velmi záslužnou a potřebnou. Proto jsme se rozhodli podpořit ji finančním darem. Potravinová banka získává z různých zdrojů zdarma potraviny, zajišťuje jejich skladování a bezplatně je pak distribuuje organizacím, které pomáhají rodinám i jednotlivcům v potravinové nouzi,“ vysvětlila Taťána Valentová Nersesjan, radní Zlínského kraje pro sociální oblast.
Zásobování potravinové banky je zajišťováno z nadbytečné zemědělské produkce, přebytků obchodních řetězců, jídelen a podniků společného stravování nebo darů veřejnosti při organizovaných sběrných akcích. Pro svou činnost má potravinová banka pronajaty prostory skladu v Otrokovicích. Potravinová banka sama neprovádí distribuci potravin osobám v tísni, ale dělá to prostřednictvím sítě místních organizací, společenství, nebo skupin, které jsou ve styku s konečnými příjemci pomoci. Těmi jsou lidé bez domova, neúplné rodiny s dětmi, lidé ohrožení sociálním vyloučením nebo ve vážné sociální nouzi.
Potravinová banka byla založena v loňském roce neziskovými organizacemi NADĚJE, Elim Vsetín a Azylový dům pro ženy a matky s dětmi.
První potravinová banka ve Zlínském kraji bude slavnostně otevřena 20. ledna v Otrokovicích, kde bude umístěna ve sklepních prostorách budovy Městského úřadu.
Zájemci o dodávání potravin do Potravinové banky ve Zlínském kraji mohou kontaktovat jejího ředitele Jiřího Růžičku prostřednictvím elektronické pošty na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Na provoz banky je možno přispět i finančně, a to na účet č. 2400790290/2010.

Zdroj: Zlínský kraj