Akce Family Pointu

2021

„Každý nový začátek pochází z konce nějakého jiného začátku.“
Seneca

od 4. 1. 2021 bezkontaktní provoz


ONLINE AKTIVITY

Fotografická soutěž Zimní radost
Fotogalerie Zimní radost

Na co se můžete těšit

Akce, které proběhly

Víte o zajímavé akci?

Pořádáte akci nebo o nějaké zajímavé víte a chcete se o ni podělit s ostatními?
Zašlete nám e-mailem Vaši pozvánku a my ji rádi zveřejníme.

familypointzlin@cpr-zlin.cz

Odběr novinek

Předposlední prázdninový víkend bude ve Zlíně patřit hudbě a tanci v rámci Zlínského Besedování a také již 10. ročníku Truck Srazu Zlín a v blízkých Vizovicích tradičnímu Vizovickému Trnkobraní.

 

Zlínské besedování se ukuteční ve dnech 21.—23. srpna 2015 a proběhne v ulicích města, na náměstí Míru a vyvrcholí Společnou mší v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů na Jižních Svazích. Seznámit se můžete nejenom s domácím folklorem, ale také můžete obdivovat irské tance, španělské flamengo, čínské tancování. Velký dík za uskutečnění této vyhledávané akce patří nejenom statutárnímu městu Zlín, ale také souboru Vonica a Malenovickému podhradí a řadě drobnějších sponzorů.
zlinskebesedovani.cz

Desátý ročník srazu všech milovníků trucků se bude konat ve dnech 21.—23. srpna 2015 ve Zlíně a v Březůvkách v areálu Kapřín. V pátek 21. 8. 2015 při návštěvě ulice Hradská budete moci od 19.30 hod. obdivovat např. americké trucky, tuningové kamiony, vyproštovací speicály, vozdila lakovaná airbrushem a od 20.30 hod všechna tato vozidla se projedou městem v rámci tradiční "spanilé" jízdy.
www.truck-sraz-zlin.cz

Máte-li rádi dobrou muziku a jste milovníky valašských trnek, určitě si nenecháte ujít ve dnech 21.—22. srpna 2015 v areálu Likérky Rudolf Jelínek Vizovice další ročník Trnkobraní. Můžete se těšit např. Chinaski, Tomáše Kluse, Mandrage, Horkýže Slíže, Xindla X, Desmod, Divokýho Billa, Vypsanou fixu a spoustu dalších hudebníků. 
Letošní Velkou cenou Vizovic v pojídání švestkových knedlíků 10 borců budou provázet Michal Suchánek s Richardem Genzerem. Knedlíky se ve Vizovicích v rámci soutěže pojídají od roku 1972. Letos pro soutěžící bude nachystáno 1800 ks trnkových knedlíků, jejichž složení je: spařované těsto, hrubá mouka, žloutky, mléko, špetka soli a samozřejmě trnky (švestky). Český rekord v pojídání knedlíků drží pan Kamil Hamerský z Víru, který v roce 2003 spořádal neuvěřitelných 191 knedlíků. Letos se soutěže účastní také, i se svým tatínkem. Zatím nejlepší výkon v této soutěži a zároveň světový rekord drží Patrik BERTOLETTI z USA, který v roce 2008 spořádal 233 knedlíků.
www.vizovicketrnkobrani.cz