Kalendář
Akce Family Pointu

PRÁZDNINOVÁ PROVOZNÍ DOBA FAMILY POINTU ZLÍN

Od 9. července 2018 do 31. srpna 2018 bude otevřeno od 10 hod. do 17 hod.
(v pátek do 15.30 hod.)

PRÁZDNINOVÁ PROVOZNÍ DOBA FAMILY POINTU ZLÍN

Family Point Zlín bude ve dnech 2. až 6. července 2018 UZAVŘEN!


Mami, tati, kde se berou děti? 16.-27. července 2018

Výstava maket a fotografií z prenatálního období. Možnost objednání podrobnější konzultace s lektorkou preventivních programů.
Ve spolupráci s Preventivními programy Nadačního fondu CREDO.

Víte o zajímavé akci?

Pořádáte akci nebo o nějaké zajímavé víte a chcete se o ni podělit s ostatními?
Zašlete nám e-mailem Vaši pozvánku a my ji rádi zveřejníme.

familypointzlin@cpr-zlin.cz

Odběr novinek

20. ledna 2018 spojilo 1 107 lidí, aby podpořili Komplexní onkologické centrum Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně a pacienty, kteří se statečně perou s různými formami rakoviny. Letošní novinka – Benefiční ples v Kongresovém centru Zlín – se nesl v duchu zábavy, usměvavých tváří a roztančených návštěvníků. A nejen ples – i denní program (divadelní představení pro děti v Golden Apple Cinema, sportovní program ve zlínských fitcentrech nebo přednášky o zdraví a zdravém životním stylu v Kavárně Továrna) byl bohatý a účastníky velmi kvitovaný. Děkujeme!

 

Co přinesl tento 4. ročník?

• Změnili jsme koncept. Velkou novinkou tohoto ročníku byl Benefiční ples v Kongresovém centru ve Zlíně. Trochu jsme z této změny měli obavy, ale chtěli jsme projekt posunout dopředu a dopřát úžasnou zábavu všem věkovým kategoriím – proto jsme zvolili kombinaci plesu, afterparty v klubu, denního programu s divadlem pro děti i sportovními a vzdělávacími aktivitami nebo aukcí předmětů, které věnovaly známé osobnosti.
• Dosáhli jsme větší podpory ze strany institucí a partnerských firem. Velké díky patří Statutárnímu městu Zlín a Zlínskému kraji. Nesmíme zapomenout na naše partnery – generálního partnera společnost SPUR a.s., stříbrné partnery EURO CAR Zlín a D-PLAST i další firmy, díky kterým bychom benefiční den nikdy nemohli v této šíři uskutečnit.
• Opět jsme získali skvělého ambasadora projektu. V minulém roce byl naším ambasadorem herec Lukáš Hejlík, tento rok se jím stal moderátor TV Nova Petr Suchoň, který má jako zlínský rodák velmi hezký vztah k našemu městu a angažuje se v boji proti rakovině i v Praze.
• Reprezentovali jsme náš projekt v České televizi a to v pořadu Dobré ráno. Naši projektoví manažeři Michal Gaja a Petra Vajová povídali o tom, jak takový nadační fond vzniká a co vše je potřeba k jeho fungování.
• Další novinkou byl i fotbalový turnaj. Tohoto turnaje, který se konal týden před benefičním dnem, se zúčastnilo 10 týmů. Tyto týmy se skládaly z mužů, kteří si rádi zahrají fotbal a ještě tím podpoří dobrou věc. Jste úžasní!
• Benefičního dne se zúčastnilo 1 107 lidí (účastníků, účinkujících, organizačního týmu) a částka po benefičním dni se vyšplhala na krásných Kč 366 986,-. To je neuvěřitelné a moc děkujeme všem, kteří se na tomto výsledku podíleli!

„Věříme, že tato naše i vaše činnost má smysl. Pokud totiž budeme dělat, že se nás to netýká, nikdy se situace nezlepší, právě naopak – zhorší. Život je dar, tak pojďme společně bojovat za dobrou věc.“
organizační tým Nadačního fondu Život je dar / VITA DONUM EST

Na co výtěžek z benefičního dne použijeme?

V minulém ročníku bylo 100% z výtěžku předáno k nákupu nových infuzních systémů na komplexním onkologickém oddělení KNTB ve Zlíně, které pomáhají pacientům s nádorovým onemocněním lépe zvládat každodenní boj s nemocí – a za to patří velký dík vám všem!
V letošním roce je 100% sbírky vybraných finančních prostředků určenu na nákup nového polohovacího stolu pro ozařování s přesností ozáření na 1 mm.

 „Když se spojí spousta jedinců, tak dají dohromady celek a společně můžou dokázat velké věci. Rakovina nesmí být tabu. Rakovina musí být věc veřejná. Musíme proti ní společně bojovat a musíme o ní mluvit. Musí se dostat opravdu všude, aby se řešila. Tak pojďme společně něco změnit.“

Petr Suchoň, moderátor TV Nova a ambasador 4. ročníku

 Stále můžete pomáhat!

Lidé, kteří sympatizují s myšlenkou a chtějí podpořit pacienty Komplexního onkologického centra ve Zlíně, mají stále šanci – mohou zaslat finanční příspěvek na transparentní účet s číslem 107-9060230247/0100. 1. března 2018 sbírku uzavřeme a celkovou částku předáme Komplexnímu onkologickému centru.

„Řada z vás si třeba řekne, že nemůže přispět tolik nebo ta částka, kterou přispět může, je malá a nic nezmění. To vůbec není pravda. Když si milion lidí řekne, že nepřispěje padesát nebo sto korun, víte, jaká to je suma? A rozhodně si neříkejte, že jako jedinec nic nezměníte.“
Petr Suchoň, moderátor TV Nova a ambasador 4. ročníku

 

TZ: Adam Bastl