Kalendář
Akce Family Pointu

Adventní setkání při příležitosti tří let vzniku Family Pointu Zlín - úterý 28. listopadu 2017 v 10.00–16.00 hod.

Program dne:
10.00–12.00 hod. - Dopolední blok (Setkání s organizacemi i jednotlivci, prezentace jejich činnosti, nabídka jejich služeb, volnočasové nabídky pro rodiny s dětmi).
12.00-14.00 hod. - Polední blok (Setkání s pracovnicemi FP a SP).
14.00-16.00 hod. - Odpolední blok (Zábava, hry, tvořivá dílna).

Cestovatelská přednáška - Řecko všemi smysly - středa 22. listopadu 2017 v 15 hod.

Zveme vás na besedu s promítáním o Řecku, spojenou s ochutnávkou řeckých dobrot, ale i vůní, hudby, tance a mnoha dalších krás této středomořské země.

Přednáší Andrea Šimečková z Centra pro rodinu Zlín.

Setkání Bezlepkově ve Zlíně - pondělí 13. listopadu 2017 v 16 hod.

Klubové a informační setkání.
Ve spolupráci s Klubem celiaků Zlín.

Víte o zajímavé akci?

Pořádáte akci nebo o nějaké zajímavé víte a chcete se o ni podělit s ostatními?
Zašlete nám e-mailem Vaši pozvánku a my ji rádi zveřejníme.

zlin@familypoint.cz

Odběr novinek

Od června 2017 funguje při Dětském centru Zlín, které je příspěvkovou organizací Zlínského kraje, nová sociální služba, a to Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Přispívá k tomu, aby se rodiny dokázaly dobře postarat o své děti, a tím pádem se co nejméně dětí dostávalo do péče pobytových či ústavních zařízení.

 

V rámci nově vzniklé služby jsou pracovníci Dětského centra Zlín mimo jiné nápomocni rodičům či jiným pečujícím osobám při úsilí napravit špatné socioekonomické postavení rodiny, pomáhají jim při hledání nebo udržení zaměstnání či bydlení, ale také při vedení domácnosti, nápravě vztahů v rodině, přístupu k dětem, péči o děti a jejich rozvoji. Dále mohou rodiče podpořit, pokud jsou nejistí v kontaktu s lékaři, úřady, školami či jinými institucemi. Nastávající maminky, které nemají dostatečné sociální zázemí, se s podporou pracovníků připravují na narození miminka.  Pracovníci mohou být nápomocni také při přípravě a motivaci rodičů pro návrat dětí z ústavních zařízení či jiných typů náhradní rodinné péče.

Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi (SAS) jsou službou sociální prevence a přirozeně navazují na již fungující Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc při Dětském centru Zlín, které poskytuje dětem zázemí a péči v případech, kdy se rodiče po nějakou dobu nemohou o děti starat nebo péči nezvládají. SAS mají za úkol pomoci rodinám těmto situacím předcházet nebo alespoň podpořit rodinu v tom, aby umístění dětí mimo domov bylo po co nejkratší dobu.

Sociálně aktivizační služby Dětského centra Zlín jsou dostupné v celém regionu Zlínska (oblast Otrokovic, Holešova, Luhačovic, Vizovic a Zlína). Jsou poskytovány zdarma, na principu dobrovolnosti, zejména terénní formou v přirozeném prostředí rodin. Zázemí pro ambulantní práci je na adrese Dětského centra Zlín.

Nová sociální služba vznikla v rámci projektu „Ohrožené děti a mládež ve Zlínském kraji II.“ a je financována z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a z rozpočtu Zlínského kraje.

Provozní doba terénní služby: Po-Pá 07:00-18:00 hod.
Provozní doba ambulance: Po-Pá 12:00-18:00 hod.

Kontakt: 
Dětské centrum Zlín, p. o. – SAS, Burešov 3675, Zlín
telefon: 739 544 907
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
web: www.dczlin.cz

Zdroj